Par mums

Jauniešu koris BALSIS

2022. / 2023. gads Jauniešu korim BALSIS ir jau 36. darbības sezona. Diriģenta Inta Teterovska vadībā BALSIS ir viens no izcilākajiem koriem Latvijā, pastāvīgs laureāts valsts koru skatēs, 2018. gadā iegūstot arī dalītu pirmo vietu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku “Dziesmu karos”. Pastāvīgi korī muzicē aptuveni 40 jaunieši no Rīgas, kā arī citām Latvijas pilsētām. Kora dziedātāji ir dažādu jomu studenti (filoloģija, IT, medicīna, vēsture, jurisprudence, žurnālistika), kā arī vairāki no tiem ir topošie mūzikas pedagogi. 

Jauniešu koris BALSIS katru gadu sagatavo 6 – 8 dažādas koncertprogrammas, apgūstot gan vietējo komponistu darbus, gan cittautu autoru mūziku. Kora repertuārs aptver mūziku no renesanses līdz mūsdienām, no a cappella dziesmām līdz lielformu darbiem ar simfonisko orķestri. Koris par būtisku repertuāra sastāvdaļu uzskata latviešu un citu valstu tautas dziesmas, kā arī “Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku” klasiku.

Līdz šim BALSIS izdevušas jau 18 kompaktdiskus. 2008. gadā tapušo ierakstu Ziemassvētki sabraukuši, (sadarbībā ar Ņujorkas latviešu kori un Jauno Rīgas kamerorķestri), Rolling Stones atzinuši kā vienu no divdesmit pieciem visu laiku labākajiem Ziemassvētku albumiem.

Jauniešu koris BALSIS sadarbojas ar vietējiem komponistiem un iesaistās dažāda veida muzikālos projektos un izaicinājumos (koncerts Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljonā, dzelzceļa stacijās, uz Daugavas, vēsturiskajā gāzes tvertnē u.c.). Koris klausītājus ar audiovizuāliem, eksperimentāliem risinājumiem ik gadu pārsteidz arī savos tradicionālajos Ziemassvētku un Valentīndienas, kā arī citos koncertprojektos.

Koris BALSIS regulāri dodas pasaules koncerttūrēs, kā arī piedalās prestižos festivālos un konkursos. Jauniešu koris BALSIS ar panākumiem koncertējis daudzviet Eiropā (no Norvēģijas līdz Spānijai), ASV, Kanādā, Austrālijā. 2015. un 2016. gadā koris guva ievērību Āzijā, piedaloties IFCM Āzijas un Klusā okeāna reģiona pasaules koru EXPO 2015 Makao, Ķīnā, kā vienīgais visu koris no Eiropas, 13. Starptautiskajā koru festivālā (CIFC) un IFCM kormūzikas konferencē Pekinā, Ķīnā un 16. Starptautiskajā koru festivālā (TICF16) Taipejā, Taivānā, kur sniedza vairākus koncertus un meistarklases. 2017. gada pavasarī BALSIS piedalījās vienā no sešiem prestižākajiem Eiropas GRAND PRIX konkursiem – XIV Starptautiskajā koru konkursā Mariborā, Slovēnijā, kur izcīnīja gan sudraba godaldu, gan arī specbalvu par labākā obligātā skaņdarba interpretāciju.

Ik gadu koris sniedz aptuveni 70 koncertus Latvijas koncertzālēs, baznīcās, kā arī brīvdabā.

Dziedāšana ir BALSIS dziedātāju dzīvesveids, ko vieno frāze – Daudzas balsis, doma viena!

Copyright © BALSIS 2024
Ziedojumu apmaksas noteikumi
Izstrādāts: Websoft.lv