Ierakstu kompānija “SKANi” klajā nāk Jauniešu kora BALSIS ieskaņotais Raimonda Paula mūzikas albums “Dziesmas par Latvijas upēm”

Šis ir pirmais ierakstu kompānijas “SKANi” albums, kurā skan Raimonda Paula mūzika, un pirmais, kurā dzirdams Jauniešu koris BALSIS –  viens no Latvijas izcilākajiem amatierkoriem – diriģenta Inta Teterovska vadībā. Albumā ieskaņots mazāk zināms R.Paula a cappella kordziesmu cikls “Dziesmas par Latvijas upēm” ar Ineses Zanderes dzeju. Kā īpaša klātbūtne un papildinājums līdzās mūzikai albuma pēdējā celiņā Upju lirika skan paša maestro klavierspēle un dzeja autores lasījumā.

R. Paula un I. Zanderes kordziesmu cikls “Dziesmas par Latvijas upēm” Jauniešu kora BALSIS izpildījumā skanējis koncertos jau agrāk, taču albumā mūzika ieskaņota pirmoreiz. Kora mākslinieciskais vadītājs I. Teterovskis par dziesmu cikla ieskaņojumu stāsta: “Šis ir ļoti gaidīts albums. Nu jau ir vairāki kora sastāvi, kas ir dziedājuši ciklu. Nemitīga sastāva maiņa ir jauniešu koru specifika, bet tā rada arī jaunas muzikālās idejas. Un tas ir brīnišķīgi, ka katru reizi katra dziesma atklājas no jauna – citā krāsā, citā sajūtā. Esmu priecīgs un pateicīgs jauniešiem, ka viņi uzticas latviešu kormūzikai un ne tikai grib, bet arī spēj iedziļināties un izcili atskaņot to. Pie šī cikla mēs atgriežamies regulāri un turam to kora pamatrepertuārā.”

Trīs personību: dzejnieces Ineses Zanderes, komponista Raimonda Paula un diriģenta Inta Teterovska sinerģija albumā “Dziesmas par Latvijas upēm” ir pieturpunkts Jauniešu kora BALSIS īpašajā upju stāstā, kas aizsācies jau vairāk nekā pirms desmit gadiem – tie ir kora braucieni pa Latvijas upēm (Daugavas BALSIS, Lielupes BALSIS) ar mērķi vairāku gadu laikā izbraukt dažādu upju baseinus Latvijas teritorijā, sniedzot koncertus dievnamos, kultūras namos, skolās, estrādēs upju krastos. Par šīs idejas rašanos Ints Teterovskis saka: “Šie upju braucieni ir par kopā būšanu un Latvijas izzināšanu. Tā ir arī izcila pieredze dziedāt vietās, kur koncerti notiek reti.”

Jauniešu koris BALSIS vairāk nekā trīsdesmit piecus gadus (dibināts 1987. gadā) apliecina nezūdošu māksliniecisko kvalitāti, iegūstot autoritāti koru vidū gan Latvijā, gan ārpus. Radošā pieeja a cappella kormūzikas atskaņošanai katru koncertu padara par notikumu, ko apliecina saņemtās divdesmit piecas starptautiskās godalgas. BALSU izpildījumā latviešu kormūzika tiek skandēta no Eiropas līdz pat Ķīnai, Austrālijai un ASV.
BALSIS kopā ar Intu Teterovski regulāri rosina komponistu jaunradi, īpaši izceļot kordziesmu cikla žanru. Koris labprāt iesaistās eksperimentālos un laikmetīgos projektos, kā arī uzstājas ārpus ierastiem koncertvietu apstākļiem: tirgos, dzelzceļa stacijās, gāzes tvertnēs, uz upēm...

Albuma “Dziesmas par Latvijas upēm” ieraksts veikts 2021. gada nogalē Rīgas Reformātu baznīcā kopā ar skaņu režisoru Normundu Slavu. Albums no 17. marta pieejams gan CD formātā, gan digitāli populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās.

Ieraksts tapis, pateicoties VKKF finansējumam.

 

 

Copyright © BALSIS 2024
Ziedojumu apmaksas noteikumi
Izstrādāts: Websoft.lv