BALSIS trešo reizi Austrālijā!

37. ALJD atklāšanas koncerta programma 

No 26. decembra līdz 21. janvārim Jauniešu koris BALSIS būs Austrālijā, lai kuplinātu  37. Austrālijas latviešu Jaunatnes Dienas Adelaidē, kā arī sniegtu meistarklases un koncertus Sidnejā un Melburnā. Koris sagatavojis vairākas koncertprogrammas. Skanēs visjaunākā Andra Sējāna un Valta Pūces kormūzika, kas veltīta BALSĪM, lielkoncerta “Dziesma dejo. Deja skan” spilgtākās epizodes, garīgās mūzikas koncerts, kura pamatā kora jauniestudētā Ziemassvētku programma un, protams, XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku repertuārs, kas nu jau visiem dalībniekiem pieejams divās jaunizdotās nošu grāmatās. Līdzās kora solo uzstāšanās reizēm, kopā dziedāšana ar latviešu dziedātājiem Austrālijā būs nozīmīgs solis, lai gatavotos 2023. gada jūlijā paredzētajiem Dziesmu svētkiem.

Vaicāju Jauniešu kora BALSIS mākslinieciskajam vadītājam: 

Kāpēc Tev un BALSĪM ir svarīgi kopdarboties ar Austrālijā dzīvojošajiem latviešiem? 

Ints atbild: “Man šķiet, ka tā ir unikāla iespēja latviešiem visā pasaulē sajusties vienotiem, nedalītiem. Katra mūsu uzstāšanās reize nes jaunus iespaidus, jaunus draugus mūzikā. Pat, ja ikdienu vadām lielā attālumā viens no otra, mūzikā esam nedalāmi. Šādās reizēs satiekas dažādas paaudzes un kora jaunieši patiesi var sajust Dziesmu svētku nozīmību, dziļi sirdīs ieslēgtu dzimtenes mīlestību.”

Kāds būs lielākais Jauniešu kora BALSIS un Austrālijas latviešu ieguvums pēc šī brauciena?

Ints: “To redzēsim pēc tam (smejas). Pēc pieredzes varu teikt, ka šādas kopīgas sadarbības Latvijas jauniešiem ļauj sajust, ka LATVIETIS ir LATVIETIS, lai kur viņš arī dzīvotu. Latvija ir ne tikai vieta kartē, bet pats svarīgākais - Tavā sirdī. Vienlaikus Austrālijā mītošie latvieši var sajusties droši un pārliecināti, ka jaunieši ir un būs latviskā gara turpinātāji arī nākotnē.”

Kā Tev šķiet, vai Austrālijas Latviešu Jaunatnes Dienas būs aktuālas un notiks arī nākotnē? 

Ints: “Man šķiet, ka šī ir unikāla un “mūžīga” tradīcija. Tā vismaz man gribētos cerēt. Īpaši gribu izcelt Austrālijas latviešu “uzdrīkstēšanos” uzticēt Jaunatnes dienu organizēšanu pašiem jauniešiem. Man šķiet, ka tā ir panākumu atslēga. Esmu centies ko līdzīgu ierosināt arī Latvijā, bet pagaidām nav izdevies (smejas). Austrālijas latviešu jauniešos ir liela pārliecība un spēks, kas paaudzēs nostiprinājies. Austrālijas Latviešu Jaunatnes Dienas būs!”

BALSIS Austrālijā uzstāsies: 28. decembrī Jaunatnes Dienu atklāšanā Adelaidē - Latviešu namā Tālava, 29. decembrī Tautas deju koncertā Adelaides Scott theatre, kā arī tajā pašā dienā Tautas deju apkūlības Igauņu namā, 30. decembrī sadziedāšanās vakarā Latviešu namā Tālava, 31. decembrī Dziesmu svētku meistarklasē Latviešu namā Tālava. Par koncertiem Melnburnā un Sidnejā sekojiet informācijai mājaslapā www.balsis.lv.

Jauniešu koris BALSIS izsaka lielu pateicību Jaunatnes Dienu rīkotājiem par uzaicinājumu un palīdzēšanu visu organizēt. Milzīgs paldies Ilonai Brūverei par meistarklašu un koncerttūres organizēšanu. Paldies Valsts Kultūrkapitāla fondam par finansiālu atbalstu un koristu vecākiem, kas sedz trešo daļu no ceļa izdevumiem. Arī Jums ir iespēja atbalstīt kora darbību un ceļojumu, ziedojot www.balsis.lv


Raksta autore Patrīcija Mata
Copyright © BALSIS 2024
Ziedojumu apmaksas noteikumi
Izstrādāts: Websoft.lv