BALSIS 2022. gadā

Jauniešu kora BALSIS 35. sezona kļūst par vienu no īsākajām, ja seko kalendāram, tomēr arī par vienu no enerģiski pilnākajām, ja atceras piedzīvoto. BALSIS vienmēr bijis asredzīgs, tverošs, emocionāls koris. Tas ir instruments, ar kuru sazināmies ikvienā valodā.

Šogad arī foto, ukraiņu un zīmju valodā. Nerimstošs vēstījums – sniegt iespēju sajust mūzikas pieskārienu ikvienam. Tā ir BALSU dziļā doma, kurai nav konkrēta datuma. Tā attīstās un turpinās. Tāpat kā nekad neapstājas process “no Dziesmu svētkiem līdz Dziesmu svētkiem”. Nekautrīgā vēlme – atļauties arvien vairāk. Tvert Glāsa mūzikas pasauli, pirmatskaņot Sējāna korim radīto ciklu, būt uz latviešu akustiskajām koncertskatuvēm savā dzimšanas dienā, muzicēt kopā ar VOCES8 – līdz bezgalībai nerimstošas ambīcijas! Esam sapratuši, ka tikai tā notiek lietas, ko reizēm var salīdzināt ar brīnumiem. Jo citādi to kā iecerētais ieņem reālus apveidus, piemēram, Īles baznīcā šogad, savādāk nosaukt nav iespējams. 

Ja iecerētais izdodas, mēs to uztveram nevis kā vērtējumu, bet kā apgalvojumu  – tas bija vajadzīgs. Arī mums bija svarīgi sajust Sidraba birzs mūzikas un dejas garu, tādēļ prieks, ka tas guvis kultūras svaru vēl kādam. Mums, jauniešu korim BALSIS bija svarīgi izpildīt arī kantāti “Dievs, Tava zeme deg!” kaut vai tādēļ, lai atbildētu uz jautājumu – Kāpēc? Mēs ticam, ka mūzika var uzdot lielus jautājumus un sniegt lielas atbildes. Mēs ticējām, ka ar trešo reizi Lielupes ūdeņi mūs aiznesīs līdz jūrai un tā notika. Daudz pirmreizīgā šī gada augustā iekļūst BALSU hronikās.

Bet ir vietas, kur atgriežamies  – mūsu mājās “Mazajā Ģildē” katru dienu, Anglikāņu baznīcā Ziemassvētkos divdesmit sesto reizi, Austrālijā trešo reizi, pie saviem klausītājiem vienmēr. Tāpat kā miers ir kaut kā sākums nevis gals, arī jauniešu korī BALSIS ikreiz būs kaut kā jauna sākums. Dažreiz tam vajag pamatīgāku balstu, platāku ceļu, vairāk telpas.

Esam daudz ko iemācījušies ik dienu aizvadītajā gadā, ko esam pavadījuši kopā. Arī to, ka nav jākautrējas aicināt atbalstīt. Tāda iespēja radīta mūsu mājas lapā balsis.lv/atbalstīt. Caur šo pogu viss var norisināties vēl vairāk, vēl jaudīgāk, vēl drosmīgāk. 2022. gada nogalē tas atvieglos ceļu uz Austrāliju, kur BALSIS vairākos koncertos kuplinās Jaunatnes dienas Adelaidē un pirmo reizi piedalīsies Sidnejas festivālā operas performancē Sun&Sea (galvenā balva Venēcijas biennālē 2019), bet nākotnē – visus iesāktos sirds darbus. 

Mums patīk statistika, par to pārliecināties var šajā īsfilmā par 2022.  gadu. Tāpat savus klausītājus ‘skaitām’ arī Spotify, kur BALSĪM savs kanāls Youth Choir Balsis un Youtube kanāls Youth Choir Balsis.

 

Copyright © BALSIS 2024
Ziedojumu apmaksas noteikumi
Izstrādāts: Websoft.lv