2016. gada 18. decembrī Rīgas Domā izskanēs Georga Frīdriha Hendeļa oratorija “Mesija”, kurā kopā ar mūziķiem – Eviju Martinsoni, Sergeju Jēgeru, Mārtiņu Zvīguli, Paulu Putniņu, Vidzemes kamerorķestri, koriem Balsis, Aura, Monēta un DeCoro, diriģentu Intu Teterovski – ikviens skatītājs tiks aicināts piedalīties atskaņojumā, ņemot talkā īpaši sagatavotu nošu materiālu. Koncerts kļūs par platformu Sing Along (kopdziedāšanas) tradīcijas aktīvai iedzīvināšanai Latvijas kultūras telpā.

“Koncertā varēs līdzdarboties visi – gan tie, kas vēlas atsvaidzināt savas nošu lasīšanas vai koros iegūtās kopdziedāšanas prasmes, gan tie, kas uz koncertu nāks baudīt pasaules mūzikas literatūras klasiku ka klausītāji. Sing Along  jeb kopdziedāšana ir nebijis muzikāls piedzīvojums, kurš cerams iesakņosies arī pie mums,” atzīmē projekta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Ints Teterovskis.

Jau šobrīd ikviens interesents aicināts lejuplādēt kopdziedāšanai paredzēto oratorijas fragmentu daļas projekta mājaslapā singalong.lv. Koncerta apmeklētāju izvietojums Rīgas Domā arī būs netipisks koncertam, bet raksturīgs korim – kopdziedāšanas dalībnieki dalīsies pa balss grupām: soprani, alti, tenori un basi. Būs arī īpašas vietas koncerta klausītājiem,” stāsta projekta Sing Along Latvia vadītāja Džoanna Kota.

Sing Along (kopdziedāšana) ir jauna kopdziedāšanas tradīcija Latvijā ar ilgtermiņa attīstības redzējumu, kura iecere ir vairākas reizes gadā rīkot īpašus koncertus un piedāvāt klausītājiem kļūt arī par šo koncertu dalībniekiem, dziedot populāras melodijas kopā ar profesionāliem mūziķiem. Kopdziedāšanas tradīcija Eiropā iesakņojusies jau vairākus gadu desmitus un savā ziņā nav sveša arī Latvijai – koru kustības dalībnieki labprāt iesaistās dažādos sadziedāšanās pasākumos (spilgti piemēri ir Dziesmu svētku izskaņa vai tematiskie lielkoncerti). 

G.F.Hendeļa oratorija “Mesija” ir viens no pasaulē iemīļotākajiem Ziemassvētku laika skaņdarbiem, kura slavenākās taktis kaut reizi ir dzirdējis ikviens no mums: koris Hallelujah dažādos izpildījumos un aranžējumos Adventa laikā skan daudzos dievnamos, koncertzālēs un radio pārraidēs. Iekļaujot programmā arī vairākus populārus korāļus, tiks radīta īpaša noskaņa Ceturtās adventes vakaram.

Biļetes Biļešu Paradīze kasēs un internetā.

singalong.lv

Augusts 2020
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Seko mums arī