RKTMC "Mazā Ģilde" Jauniešu koris BALSIS un diriģenti Ints Teterovskis un Laura Elizabete Godiņa uzņem dziedātājus.

Līdz 3.septembrim aizpildi anketu šeit un epastā saņemsi uzaicinājumu uz uzņemšanu Mazajā Ģildē 6. vai 8.septembrī, sākot no plkst. 18:00.

N.B.
Mēģinājumi notiek pirmdienās un piektdienās no 18:30. līdz 21:30, dažkārt arī trešdienās un brīvdienās.
BALSIS tiekas ar klausītājiem apmēram 60 koncertos gadā, kā arī citos tradicionālos un inovatīvos projektos, kā arī kora saliedēšanās aktivitātēs. :)

Ja rodas jautājumi, droši raksti - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Īles luterāņu baznīca un Jauniešu koris BALSIS - tā ir sadarbība jau vairāku gadu garumā. Baznīcu no vairāk kā 50 gadu klusuma 2016. gada 10. jūnijā modināja Jauniešu kora BALSIS un Latvijas Nacionālās operas un baleta solistes Kristīnes Gailītes koncerts, skanēja Ineses Zanderes balss un mācītāja Valda Vircava vadītais svētbrīdis. Piedalījās rekordliels klausītāju skaits (ap 700), kuri piedzīvoja pamestās baznīcas zvana iesvētīšanu un no jauna iezvanīšanu. Šo notikumu fotomirkļos iemūžināja fotogrāfs Lauris Vīksne.

Pēdējo divu gadu laikā Jauniešu kora BALSIS ikdiena ir atšķirīga - būt kopā ir reta iespēja un lielākā daļa laika tiek pavadīta strādājot individuāli. 2021. gada janvārī tika izdots mini albums KLUSUMA AUGĻI, kura ieskaņošana notika korim neierastā formātā - pa vienam. Iedvesmojoties no tik neparastas kora ierakstu prakses, radās doma veidot koristu portretu izstādi, apvienojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas.

Laura Elizabete Godiņa, Jauniešu kora BALSIS diriģente: “Muzikālā fotoizstāde ir veidota tā, lai tajā tiktu izcelts ikkatrs dziedātājs, bet tās apmeklētājam būtu dota iespēja iepazīt kori neierastā formātā gan ieraugot, gan saklausot katra korista balsi individuāli, kora kopskaņā un ārpus tās.”

Lauris Vīksne, fotogrāfs: “Idejas muzikalajā pamatā ir mini albums “Klusuma augļi”. Pēc sarunas ar Intu Teterovski par iespējamo izstādi, radās doma, ka tai jāsaistās ar to, ka pēc ziemas klusuma, viss veras vaļā, plaukst, dzimst - korists ir augs un dziesma ir auglis. Skanošās izstādes veidošana bija izaicinājums – 40 koristos saskatīt to atšķirīgo, īpašo. Katrs korists ir izteikta, skaista personība un tas deva motivāciju darboties tālāk.”

Arvis Ostrovskis, izstādes kurators, arī Jauniešu kora BALSIS tenors: “Mēģināju ar visu to daudzumu iespaidīgo foto emociju veidot stāstu, kas laikam jau loģiski izvērtās kā dziesma - ar savu kluso, maģisko sākumu, gluži kā no saknēm, tad savu gaismas staru meklē pirmie melodijas aizmetņi, bet tiem vairojoties, izaug dziesmas kulminācija, kam seko mierinājums, apjausma par dabisku ritumu. Viss pāriet un virzās uz jaunu sākumu."

Apvienojot skaņas un attēla spēku, radīta skanoša foto izstāde “Klusuma aug(ļ)i”, kuras atklāšana notiks Īlē, Īles luterāņu baznīcā 1. augustā plkst. 10.00, bet tikšanās ar izstādes māksliniekiem un autoriem plkst. 18.00

Paldies par ieguldījumu izstādes tapšanā: Jauniešu kora BALSIS koristiem, fotogrāfam Laurim Vīksnem, skaņu režisoram Artūram Sedrikam Sinkevičam, Īles luterāņu baznīcai, Sintijai Liekniņai un Dobeles novada pašvaldībai.

Izstādē izmantota mūzika no mini albuma KLUSUMA AUGĻI - igauņu Pärt Uusberg “Õhtu Ilu” un norvēģu Gunnar Eriksson “Gjendines bådnlåt”.

Izstāde pilnībā izbaudāma lietojot viedtālruni.

Par skanošas foto izstādes “Klusuma aug(ļ)i”  apmeklējumu pēc 1. augusta Īles dievnamā, aicinām sazināties, zvanot uz 26133692.

Par Īles baznīcu.

Precīzs Īles baznīcas uzcelšanas gads nav zināms, bet pirmā informācija, kas apliecina tās esamību, parādās 1682. gadā. Ap 1686. gadu dievnams ticis pie torņa un zvana, kurus tai dāvinājis Īles muižkungs Frīdrihs fon Netelhorsts. Dažādi remontdarbi Īles baznīcā veikti 1752., 1765. un 1849. gadā, kad slavenais Liepājas ērģeļmeistars Kārlis Hermanis izgatavoja baznīcai jaunas ērģeles. Dievnams ir vienīgā baznīca Zemgalē, kas izpostīta 1905. gada revolūcijas laikā. 1908. gadā baznīca un tās iekārta par draudzes un Īles muižas īpašnieka līdzekļiem atjaunota, bet Otrajā pasaules karā atkal izpostīta. Kad 1965. gadā likvidēja Īles draudzi, baznīcā bija paredzēts ierīkot muzeju, velāk klubu un sanatorijas noliktavu. Baznīcas tornim tika nojaukta augšējā daļa, tai uzlikts divslīpju jumts, draudzes telpā iesākta starpsienas būvniecība un sakristejā ierīkots dzīvoklis, tomēr iesāktās pārbūves netika pabeigtas. Īles draudzes īpašumā dievnams atkal nonāca 20. gadsimta deviņdesmitajos gados.

Jauniešu kora BALSIS tuvākie koncerti:

16.augustā plkst. 20.00 un 22.00 Filipa Glāsa cikla “Songs From Liquid Days” koncerts BALSIS-GLĀSS Bieriņos, iepretī Mārupītes akmeņu skulptūru parkam

No 26. līdz 29.augustā Desmit koncerti koncertsērijas Lielupes BALSIS 2021 ietvaros upes posmā no Jelgavas līdz pat ietekai Rīgas jūras līcī

6. un 8.septembrī Jauniešu kora BALSIS jauno dziedātāju uzņemšana https://ej.uz/uznemsanabalsis

Laikā, kad ārkārtas situācija Latvijā liedz kora dziedātājiem pulcēties, mūzika nepazūd. Jauniešu koris BALSIS līdz ar citiem amatieru kolektīviem turpina savu darbību tiešsaistē.

2020. gada decembrī, kad vēl varēja notikt individuālās nodarbības, notika brīnums - kormūzikas ieraksti. Ja parasti mēs tos vizuāli iedomājamies, redzot visu kori kādā ierakstu studijā vai koncertzālē, tad šoreiz kora mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis kopā ar diriģenti Lauru Elizabeti Godiņu ierakstu realizēja pavisam neparastā formātā. Korim tika sagatavoti balsu audio ieraksti treniņam, un satrauktie koristi, plašajā Latvijas Radio 1. studijā, pavisam vieni, klausoties diriģentu balsīs, iedziedāja savas vokālās partijas. Kora dziedātāju satraukumu pastiprināja arī ierobežotais laiks ieraksta veidošanai, jo jau pāris dienas pēc ierakstu veikšanas valstī tika ieviesti stingrāki ierobežojumi.

Tapa īsalbums “Klusuma Augļi”, kas savu nosaukumu guvis, balstoties uz šī brīža klusumu kultūras telpā. Jauniešu koris BALSIS savu repertuāru veidojis un stiprinājis individuālajās nodarbības ar kora vadītājiem. Lai gan mēģinājumu process notika divvientulīgā klusumā, rezultātā katra kora dalībnieka ieguldījums veidoja pilnvērtīgu dziesmas un video izpildījumu.

Tika ierakstītas divas šūpuļdziesmas - igauņu Pärt Uusberg “Õhtu Ilu” un norvēģu Gunnar Eriksson “Gjendines bådnlåt”, kuras bija plānots dziedāt tradicionālajos Balsu Ziemassvētku koncertos Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā.2020. gada koncertiem tika izvēlēta Ziemeļeiropas komponistu mūzika, kas būtu skanējusi trīs koncertos.

Jauniešu kora BALSIS īsalbuma “Klusuma Augļi” audio versija jau klausāma Spotify un citās straumēšanas paltformās. Dziesmas oficiālu video pirmizrādi piedzīvos 2021. gada 14. februārī plkst. 20.00 kora Facebook kontā videokoncerta Mīlestība = II ietvaros.

Mīlestība = II - šoreiz izklaidējošas pārraides veidā “Daudz laims!”. Aptuveni 40 minūšu ilgais videokoncerts sagatavots, lai nezustu kora tradīcija šajā dienā atzīties mīlestībā - aktualitātēm, īpašiem cilvēkiem, vēsturiskiem kadriem, nākotnes plāniem un, protams, mūzikai. Pārraides veidotāji piedāvās ielūkoties gan kora aizkulisēs, gan parādīs līdz šim plašākai auditorijai nepublicētus kadrus. 

Jauniešu koris BALSIS šobrīd veido arī jaunu sadarbības projektu ar komponistu Andri Sējānu, kurā taps jauna multimediāla koncertprogramma, kā arī plānots jaunradīto ciklu šī gada laikā ierakstīt.

Amatieru koru aptaujas rezultāti ir apkopoti!

Tālākam darba procesam tiks virzītas amatieru koru 20 iecienītākās dziesmas. Sākotnēji Koru nozares konsultatīvā padome, vēlāk Noslēguma koncerta veidotāji spriedīs par šo skaņdarbu potenciālo atrašanās vietu un lomu Noslēguma koncertā. Visu 886 ieteikto dziesmu saraksts un balsojuma informācija: https://www.lnkc.gov.lv/.../zinamas-amatieru-koru.../
 
 
 

2023. gadā svinēsim Dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadskārtu. Svētki notiks jūlijā, Rīgā. Jau zināma Koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” programma. Šobrīd norit aktīva Noslēguma koncerta programmas izveide, kurā Jums ir lieliska iespēja piedalīties.

Līdz 2021. gada 21. janvārim aicinām ieteikt 10 kora dziesmas, bez kurām, Jūsuprāt, Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerts nebūtu iespējams!
www.dziesmusvetkubiedriba.lv

Lai priekpilnas mīlestības jaunais!
Tavas BALSIS ❤️