Garīgās mūzikas mēnesis Lielvārdes novada dievnamos ir klāt!

Jau divdesmit gadus Jumpravas Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskajā baznīcā norisinās Garīgās mūzikas mēnesis, kā idejas autors ir jauktā kora “Jumprava” mākslinieciskais vadītājs Normunds Ķirsis. Vairākus gadus Garīgās mūzikas mēnesis norisinās arī citos Lielvārdes novada dievnamos. Un arī šogad koncertu cikla ietvaros dievnamos uzstājas gan mūsu novada kolektīvi, gan viesi!

Koncertu cikla noslēguma koncerts norisināsies 26. oktobrī plkst. 17.00 Jumpravas Sv. Jāņa Ev. Lut. baznīcā, kur uzstāsies Jauniešu koris BALSIS (diriģenti - Ints Teterovskis un Elīna Čipāne).

Diriģenta Inta Teterovska vadībā BALSIS ir viens no izcilākajiem koriem Latvijā, pastāvīgs laureāts valsts koru skatēs, 2018. gadā iegūstot arī dalītu pirmo vietu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku “Dziesmu karos”.

Kora repertuārs aptver mūziku no renesanses līdz mūsdienām, no a cappella dziesmām līdz lielformu darbiem ar simfonisko orķestri. Koris par būtisku repertuāra sastāvdaļu uzskata latviešu un citu valstu tautas dziesmas, kā arī “Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku” klasiku. Šajā koncertā koris atskaņos latviešu un ārzemju komponistu garīgo mūziku.

Koris BALSIS regulāri dodas pasaules koncerttūrēs, kā arī piedalās prestižos festivālos un konkursos un ik gadu sniedz aptuveni 70 koncertus Latvijas koncertzālēs, baznīcās, kā arī brīvdabā.

Dziedāšana ir BALSIS dziedātāju dzīvesveids, ko vieno frāze – Daudzas balsis, doma viena!


Ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas uzturēšanai.

 

19.septembrī plkst. 19.00 kultūras pilī “ Ziemeļblāzma" ar jaunu vērienu izskanēs koncertizrāde "Es domāju uz Tevi". Dziedātājas Ievas Paršas komponētas dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem. Kopā ar mūzikas autori uzstāsies apvienības "Dagda" dalībnieki: basbaritons Krišjānis Norvelis, altists Pēteris Trasuns, trompetists Jānis Porietis, pianists Aldis Liepiņš un sitaminstrumentālists Edgars Saksons. Koncertizrādē piedalās arī Jauniešu koris BALSIS Inta Teterovska vadībā un divas mēnessmeitiņas – Linda Vicinska un Māra Vaickovska. Koncertizrādes sarunu vadītājs muzikologs Orests Silabriedis.

Biļetes pieejamas Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē, internetā un Biļešu paradīzes kasēs. Biļešu cena 8.00 Eur.

Jau vairākus gadu pēc kārtas RKTMC "Mazā Ģilde" Dzejas dienās tradicionāli veido pasākumus, kas aktualizē kāda dzejnieka radošo mantojumu. Šogad Dzejas dienu fokuss vērsts uz Viktoru Kalniņu jeb Viku, kuram pirms dažiem mēnešiem apritēja 80 gadu.
Koncertprogrammu veido muzikālie darbi, kuros izmantoti gan Vika radītie teksti, ko mūzikā iedzīvinājis viņa brālis Imants Kalniņš jeb ImKa, kā arī citu latviešu autoru darbi, caurvijoties ar Vika dzejas lasījumiem.
Koncertā piedalīsies Jauniešu koris BALSIS (mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, diriģente Elīna Čipāne, vokālais pedagogs Nauris Indzeris), Kaspars Zemītis (ģitāra), Sintija Šteinkopfa (klavieres) un Egons Dombrovskis (balss).
Dzejas dienu koncertu "Kalniņš un Kalniņš" organizē RKTMC "Mazā Ģilde" ar Rīgas domes finansiālu atbalstu.
Ieeja koncertā bez maksas.

2000. gadā dibinātais Ģentes Universitātes koris apceļo Baltiju, Skandināviju un flāmu zemes un iepazīst to kordziedāšanas tradīcijas savas ikgadējās Eiropas tūres sastāvā. Baltijas valstīs viņi ir pirmoreiz un 11. jūlijā plkst. 18.00 sniegs koncertu Rīgas Svētā Pētera baznīcā kopā ar jauniešu kori BALSIS, kuram šis būs 32. sezonas noslēdzošais koncerts.

Koncertā izskanēs latviešu un ārzemju autoru mūzika: Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Imants Ramiņš, Ēriks Vitakrs, Urmass Sisasks, kā arī citu komponistu darbi. Kā sola Ģentes koris, šī mūzika klausītājus izvedīs ārpus ikdienas rutīnas un nogādās harmoniskā mierā.

Koncerta vadību uzņēmušies abu koru galvenie diriģenti: Ģentes Universitātes kora diriģents Joris Derders un jauniešu kora BALSIS vadītājs Ints Teterovskis.

Dienu iepriekš, trešdien, 10. jūlijā plkst. 13.00 ikviens klausītājs ir aicināts uz Ģentes Universitātes kora koncertu Rīgas Anglikāņu baznīcā.

 

Jau ceturto gadu BALSIS priecē savus klausītājus LR2 ēterā Gadsimta garākajā Līgodziesmā! Esam kopīgi gan sagaidījuši, gan pavadījuši Sauli gada garākajā dienā. Gaidām visus līdzdziedāt Gadsimta garākās Līgodziesmas 2019 zibakcijā pašā Rīgas sirdī, Doma laukumā plkst. 22.00! Svētīsim saulgriežus kopā!

https://lr2.lsm.lv/lv/lr2/raidijumi/gadsimta-garaka-ligodziesma/

7. jūnijā, piektdien plkst. 21.00 koncerts Īles BALSIS, Īles luterāņu baznīcā (Baznīcu nakts ietvarā)

8. jūnijā, sestdien plkst. 21.00 Īles Zaļumballe, Īles tautas nama estrādē 

 

Baznīcu nakts koncerts Īles luterāņu baznīcā Īles BALSIS 7. jūnijā plkst. 21.00.

Jau ceturto gadu BALSIS baznīcu naktī būs Īles baznīcā, vietā, kas līdz 2016. gadam bija klusa. Baznīca publiski pieejama reti, taču šogad tā atkal būs ļaužu pilna. Koncerts būs daudzveidīgs piedzīvojums divās daļās. Pirmajā daļā centrālais skaņdarbs būs izcilā franču mūzikas pārstāvja Gabriela Forē Rekviēms (fragmenti). Solistu partijas atskaņos spožais franču soprāns Perīna Medefa un baritons Ints Teterovskis. Pie ērģelēm lieliskā virtuoze Diāna Jaunzeme-Portnaja. Koncerta otrajā daļā dominēs a cappella kora dziesmas - Ēriks Vitakrs, Jozefs Reingergers, Oskars Šepskis un citi. Instrumentu pavadībā izskanēs britu komponista Džona Ratera skaņdarbs Gloria. Jau tradicionāli skanēs Stabulnieka un Vācieša Barons (Īles kapos apglabāts Krišjāņa Barona tēvs, arī pats Krišjānis Īlē uzturējies bieži), Paula un Zanderes Dziesmas par Latvijas upēm un Lūcijas Garūtas Mūsu Tēvs. 

Skanēs ne tikai mūzika, bet arī vārdi, kas uzburs tiltus no dziesmas uz dziesmu, ko runās izcilā dzejniece Inese Zandere. 

Par Īles baznīcu.

Precīzs Īles baznīcas uzcelšanas gads nav zināms, bet pirmā informācija, kas apliecina tās esamību, parādās 1682. gadā. Ap 1686. gadu dievnams ticis pie torņa un zvana, kurus tai dāvinājis Īles muižkungs Frīdrihs fon Netelhorsts. Dažādi remontdarbi Īles baznīcā veikti 1752., 1765. un 1849. gadā, kad slavenais Liepājas ērģeļmeistars Kārlis Hermanis izgatavoja baznīcai jaunas ērģeles. Dievnams ir vienīgā baznīca Zemgalē, kas izpostīta 1905. gada revolūcijas laikā. 1908. gadā baznīca un tās iekārta par draudzes un Īles muižas īpašnieka līdzekļiem atjaunota, bet Otrajā pasaules karā atkal izpostīta. Kad 1965. gadā likvidēja Īles draudzi, baznīcā bija paredzēts ierīkot muzeju, vēlāk klubu un sanatorijas noliktavu. Baznīcas tornim tika nojaukta augšējā daļa, tai uzlikts divslīpju jumts, draudzes telpā iesākta starpsienas būvniecība un sakristejā ierīkots dzīvoklis, tomēr iesāktās pārbūves netika pabeigtas. Īles draudzes īpašumā dievnams atkal nonāca 20. gadsimta deviņdesmitajos gados.

Ieeja koncertā par ziedojumiem Īles luterāņu baznīcas atjaunošanai. 

Koncertu atbalsta Zemgales Kultūras programma 2019.

 

Īles Zaļumballe Īles tautas nama estrādē 8.jūnijā plkst. 21.00.

Iedvesmojoties no Latvijas simtgades zaļumballes idejas, šogad Īles estrādē varēs kārtīgi izdejoties MC orķestra pavadībā, kur solisti būs 42 Jauniešu kora BALSIS dziedātāji. Skanēs zaļumbaļļu slavenākais repertuārs no 1920. gada līdz mūsdienām. Šis būs neaizmirstams ceļojums laikā un sajūtās. Īles estrāde ir kā radīta zaļumballēm, jo tā, zaļumos ieskauta, atrodas Auces upes krastā ar gadsimtu senu vēsturi. Tā celta uz Īles pamatskolas pamatiem, kas pabeigta 1896. gadā. Koncerta laikā darbosies BUFETE.

Uz Īles Zaļumballiaicināts ikviens interesents, kurš grib izbaudīt īstu zaļumballi visīstākajos Latvijas laukos! Kas to lai zina, kur vedīs jūsu ceļš latviešu zelta estrādes pavadībā! 

Ieejas cena – 5 EUR.

Tuvākie bankomāti – Aucē, Bēnē, Dobelē. 

 

8. jūnijā plkst. 10.00 aicinām visus uz Īles baznīcas un apkārtnes labiekārtošanas talku!
Līdzi jāņem lielisks noskaņojums, āra un iekšdarbiem piemērots apģērbs, darba cimdi.

Uz tikšanos mĪLEstības svētkos! Pasākumus informatīvi atbalsta Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 2.

PUBLICITĀTES FOTO

 . 

Oktobris 2019
P O T C P S Sv
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Seko mums arī